Túto kampaň sme vnímali ako prelomovú na Slovensku. Otvárala citlivú tému skrytého rasizmu a netolerancie, ktorú bolo cítiť nielen vo vzduchu, ale bolo ju možné vidieť primárne na online diskusiách. O tom, že „ostražitosť“ voči ľuďom inej farby pleti je u nás stále prítomná a krajina pod Tatrami žije viac predsudkami než farbami, nám potvrdil aj celonárodný prieskum. Aj keď Slováci dnes majú rôznu farbu pleti, stále je veľmi prekvapivé počuť niekoho tmavej pleti hovoriť čistou slovenčinou.
Aby sme ukázali, že Slovensko je rôznorodé, a že nám to aj pristane, vybrali sme si ako tvár kampane Natalie Dongovú, narodenú v Dubnici nad Váhom. Je Slovenka, hovorí po Slovensky, má slovenskú matku, celý život žije na Slovensku.
V Natalii sme našli nádherné prekrytie so slovenskou kultúrou. Bolo ním jej spojenie ako speváčky s notoricky známou ľudovkou Slovenské mamičky, ktorú sme remixovali do súčasného klubového tracku.
Hoci sme spočiatku stavili na oslovenie hŕstky influencerov, neočakávali sme, že sa čoskoro do kampane spontánne zapojí ich vyše 100 slovenských kolegov z rôznych oblastí od lifestyle až po politiku. Dohodli sme sa s vyše päťdesiatimi slovenskými umelcami a vytvorili brandovaný playlist trackov o tolerancii či rasizme komplet v párty moode. V spolupráci so Spotify sme vyberali peniaze pre neziskovku Ľudia proti rasizmu. Témy slovenskosti, rasy, národa tak prenikli do mainstreamu. O kampani sa písalo, rozprávalo v práci, krčme aj pri rodinných stoloch, stala sa predmetom diskusných relácií v televíziách či rádiách, ba dokonca textov rapových trackov či etickej výchovy na školách. Vyše 16-tisíc rôznych mediálnych výstupov vygenerovalo doslova neuveriteľný zásah.