Top

Služby

Media Relations

Kto nemá dobré vzťahy s médiami, môže víťaziť iba krátkodobo. PR Clinic vie, že detailná znalosť trhu a who-is-who v mediálnom svete je alfou aj omegou úspechu. Naším cieľom je klientom nastaviť pozitívne vzťahy s médiami, ktoré budú obojstranne fungovať na dlhodobej báze.

Strategický consulting

Na vysoko konkurenčnom trhu môže kvalitná komunikačná stratégia rozhodovať o tom, kto sa stane jeho lídrom. Preto je dôležité určovať, a nie nasledovať témy diskusie. Vďaka dlhoročným skúsenostiam však pri tvorbe stratégií dokážeme prekročiť hranice komunikačných disciplín a zabezpečiť klientom víťazstvo v ich hre.

Krízová komunikácia

Mlčať je zlato, hovoriť striebro? Vo svete médií to nie je vždy tak. Obzvlášť, keď sa vaša organizácia dostane do krízovej situácie. Kto ju zažil už vie, ako dokáže negatívna publicita poškodiť roky budovanú dobrú povesť, stabilitu i samotný biznis firmy. Nenechajte sa položiť, bojujte.
Najmite si profesionálov.

B2B-B2C-B2E komunikácia

Trhať fialky dynamitom nie je nutné. Stačí ich vytrhnúť. Každá situácia vo vašom biznise si vyžaduje špecifický prístup a nie vždy je k tomu potrebný mohutný mediálny zásah. A pretože komunikácia je dnes komplexnejšia než kedykoľvek predtým, vyžaduje presné cielenie v presnom čase. Doručiť to správne posolstvo v správnom čase vašim obchodným partnerom, zákazníkom či zamestnancom môžete len v prípade, že vaša agentúra do hĺbky porozumie vašim cieľom.

Korporátna komunikácia a brand PR

Na veľkosti záleží a prirodzení lídri sú našimi prirodzenými partnermi. Korporátna komunikácia je našou špecializáciou číslo jeden bez ohľadu na odvetvie, v ktorom pôsobia. Od strategického poradenstva, cez kompletný outsourcing PR agendy až po exekutívu. Vždy to, čo potrebujete a vždy s jasnou víziou cieľa.

Reputačný manažment (offline a online)

Charakter je to, čo ste a reputácia to, čo si myslí vaše okolie. Spojte oba svety správnym mixom nástrojov, ktoré vašej fyzickej či právnickej identite priradia želané prívlastky. Budovanie vašej reputácie je behom na dlhé trate a jednou z najvzácnejších vecí, ktoré môžete v biznise získať. Starajte sa o ňu predtým, než vám ju vezme neočakávaná kritická udalosť.

Eventy

Tlačová konferencia, press foyer, stretnutie s klientmi či partnermi, roadshow? Žiadny problém. Vy poviete kedy a za koľko, my vieme ako. Podujatie pre vás u nás zahŕňa všetko od A po Z – kreatívne návrhy, strategické naplánovanie, výber dodávateľov, odsledovanie nákladov, komplexnú produkciu a realizáciu, vrátane medializácie.

Mediálna akadémia

Stresuje vás stretnutie s novinárom? Alebo máte prehnaný rešpekt z kamery? Nevadí. PR Clinic vyškolí váš manažérsky tím tak, aby bez problémov zvládol tlačovú konferenciu, či rozhovor s kriticky naladeným novinárom. Súčasťou školiaceho programu je aj tréning internej komunikácie, či základy žurnalistiky a prehľad vášho mediálneho trhu pre lepšie porozumenie vášmu mediálnemu partnerovi.

Služby hovorcu

Vynakladať fixné náklady na interného hovorcu či PR manažéra sa nevyplatí všetkým. V prípade neočakávanej alebo dočasnej komunikačnej potreby je preto outsourcing služieb mediálneho zastupovania jej najefektívnejším riešením.

Investor & Stakeholder Relations

Za všetkým, čo v biznise (ne)dosiahnete stoja vaše rozhodnutia. A pri vás zasa stoja ľudia, s ktorými o nich (ne)musíte komunikovať. Vieme, že táto forma komunikácie býva často existenčne dôležitá, a preto radíme: Jedným z najlepších rozhodnutí je najať si kvalitnú PR agentúru.

Interná komunikácia

Význam internej komunikácie nerastie priamo úmerne s veľkosťou organizácie. Je dôležitá vždy. Zamestnanci pritom musia porozumieť cieľom a víziám manažmentu a spojiť ich so svojou osobnou perspektívou. Ak funguje dobre interná komunikácia, funguje aj celá firma. Ponúkame outsourcing všetkých nástrojov internej komunikácie a vedieme manažérov k úspešnému zvládnutiu zmien. Nie nadarmo sa hovorí, že zamestnanci sú vaša chodiaca reputácia. Dávajte preto pozor, čo do nich vložíte a ako sa k nim správate.

Online PR a Search Engine Marketing

Kto nie je na internete, neexistuje. Sú tam totiž vaši zákazníci, či kritici, ktorých treba pozorne počúvať. My to vieme, a preto ponúkame kompletnú škálu online riešení. Sme strážnym psom vašej reputácie v nehmotnom svete.

Public Affairs

V našej malebnej krajine sa niekedy menia pravidlá zo dňa na deň. No nie vždy tak, ako by sme si my, alebo naši klienti želali. Včasné identifikovanie, plánovanie a reagovanie na príležitosti a riziká vznikajúce v dôsledku úradných rozhodnutí je preto životne dôležité. Legislatívny monitoring, komunikácia s inštitúciami a následné kroky zahrnuté v tejto disciplíne vám preto môžu priniesť pokojnejší spánok.

CSR

Život nie je len o produktoch a službách a zodpovedné firmy vedia, že zarobiť peniaze nie je všetko. Peniaze sú aj na to, aby ste po sebe zanechali stopu a aby z vášho podnikania nemali prospech len akcionári a zamestnanci, ale aj širší okruh ľudí, ktorí sú často závislí na pomoci iných. Nechajte si poradiť, ktorá oblasť spoločenskej zodpovednosti je pre vás najvhodnejšia a chváľte sa len vtedy, ak je to nezištné. Pracujte pre komunity, mestá či planétu a biznis vám to oplatí nielen dobrým pocitom.

Kreatívne služby

Z pôvodného office sme sa museli odsťahovať, pretože naši zamestnanci nadmerne kreslili po stenách. Neskôr sa ukázalo, že lepším riešením bude založiť im kreatívnu divíziu. AdClinic prináša všetky druhy kreatívnych riešení (nielen) pre vaše ATL a BTL kampane.

Mediálne plánovanie a nákup

Kde, kedy a čo a najmä za koľko. Najdôležitejšie otázky pri plánovaní vašej mediálnej kampane. Vďaka sieti exkluzívnych mediálnych partnerov vám všetky štyri zodpovieme v optimálnej podobe.

Intelligence & Research

Či už plánujete akvizíciu, rozširovanie, mapujete terén trhu alebo hľadáte iné perspektívy, nezaobídete sa bez kvalitných informácií. Vďaka dlhodobej a vysokej erudícií nášho tímu dokážeme rýchlo a presne rozkľúčovať hru na trhu, ktorý máte práve vo svojom hľadáčiku. Pretože vedieť nie je samozrejmosťou, ale privilégiom.

Produktové PR a Brand PR

Médiá už dávno nie sú exkluzívnym miestom, kde predávate svoje produkty. Zákazníka musíte zastihnúť tam, kde sa práve nachádza a nástrojmi, ktoré ho práve v tej chvíli oslovujú. Komunikácia produktu a značky musia ísť ruka v ruke tak, aby vznikla chutná zmes zložená z online PR, sociálnych médií, eventového manažmentu či klasických nástrojov.